Osteofity na krawędziach trzonów kręgów

Witam , mam: drobne osteofity na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych , dyskopatię L5-S1, przodozmyk kręgu L5 o ok.11mm(II stopnia). Czym to może skutkować i jak to leczyć ?Dziękuję

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim- rehabilitować i unikać podnoszenia ciężarów. Najgorszym powikłaniem jest tzw. wypadniecie dysku i ucisk na nerwy korzeniowe powodujące ogromny ból.