Osteofity na kręgach w wyniku RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa
Dzisiaj odebrałam wynik rtg kręgosłupa odcinka lędzwiowego. Proszę o ocenę. "Zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie lędzwiowym w postaci osteofitów na przednich i bocznych krawędziach kręgów. tarcze międzykręgowe jednakowej szerokości. Kątowe ustawienie /chyba/ kości krzyżowej." Wynik nie jest chyba zły ale dolegliwości mam od wielu lat. 3 razy tak miałam, ze jak zle stąpnęłam to nie mogłam się ruszyć. Pomagały plastry.Jak długo stoję to czuję jakbym tam miała kawałek blachy. Z góry dziękuję

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Zamieszczony wynik RTG wskazuje na obecność zmian zwyrodnieniowych, które jak najbardziej mogą się objawiać tak jak Pani napisała. Jedyną właściwą metodą postępowania w przypadku takiego zaawansowania zmian wydaje się być rehabilitacja. Być może konieczna będzie także dokładniejsza diagnostyka, tj. wykonanie MRI kręgosłupa. W celu uzyskania skierowania na rehabilitację proszę udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalisty.