Osteofity w wyniku badania obrazowego kręgosłupa

Osteofity na krawędziach trzonów kręgów. Na poziomie L1/L2 dyskretna szerokopodstawna protruzja tarczy międzykręgowej(ptm) Na poziomie L3/L4 szerokopodstawna ptm z obustronnym, niewielkim ograniczeniem otworów międzykręgowych. Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna (ptm) z redukcją przestrzeni buforowej worka oponowego oraz z umiarkowanym obustronnym ograniczeniem otworów międzykręgowych. Na poziomie L5/S1 centralna (ptm) z uciskiem na struktury worka oponowego oraz z obustronnym ograniczeniem

Witam serdecznie,

Osteofity to zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa tzw. wyrośla kostne, które zlokalizowane są na trzonach kręgów. Poza tym wynik badania MRI świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem lub ortopedą, który na podstawie wyników badań dodatkowych (obrazowych) oraz objawów klinicznych postawi rozpoznanie oraz ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.