Osteopenia i przyjmowanie wapnia

Witam. Mam stwierdzonã osteopenie . Lekarz reumatolog zalecił przyjmowanie przez rok preparatu calcilac. Möj poziom wapnia całkowitego wynosi 9.97 mg/dl . Czy mogę przez rok przyjmować calcilac przy takim poziomie wapnia.

Witam serdecznie. Rzeczywiście poziom wapnia obecnie jest w normie. Nie mniej jednak przyjmowanie wapnia w tej sytuacji jest wskazane gdyż organizm w przypadku obniżenia jego poziomu mobilizuje ten z kości i stąd progresja choroby. Dodatkowo w składzie leku znajduje się witamina D3 konieczna dla lepszego wchłaniania wapnia.