Ostra biegunka u 6-miesięcznego dziecka

witam moj 6miesieczny synek ma ostra biegunke juz 6kupek przez 10godzin pozatym nic mu nie dolega jest pogodny chetnie je i pije podaje mu smekte po 2lyzeczki co 3godz ale niema efektu co zrobic w takiej sytuacji?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Smecta jest lekiem do stosowania w biegunce pochodzenia nieinfekcyjnego. 6ciomiesięczne dziecko najprawdopodobniej ma biegunkę infekcyjną dlatego też lek ten jest nie wskazany! Leczenie jest objawowe. Należy podawać dziecku odpowiednią ilość płynów (uzupełniając straty wody w luźnych stolcach), by nie doszło do odwodnienia. Jeśli objawy nie ustąpią należy nazajutrz zgłosić się do pediatry.