Ostra biegunka u mężczyzny

mój chlopak ma ostrą biengunke, wszystko co zje, a je niewiele od razu wydala wpostaci wody i niestrawionego jedzenia, nawet wegiel i tak caly dzien a zaczelo sie 3 dni temu taka zwykla biegunka, jest pozno a ja nie mam nigdzie otwartej apteki ani lekow, co robic?

Witam. Biegunka najprawdopodobniej jest wynikiem wirusowej infekcji przewodu pokarmowego. Chory przede wszystkim powinien przyjmować jak największą ilość płynów aby zapobiec odwodnieniu organizmu. Mogą Państwo również zgłosić się do jednej z przychodni dyżurujących lekarza poz.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego nie jestem w stanie udzielić pomocnej odpowiedzi. Proszę dbać o nawodnienie stosując doustne płyny nawadniające, a jeżeli uzna Pani, że stan zdrowia Pani chłopaka jest niepokojący zgłosić się na pogotowie.