Ostra i wodnista biegunka

2 dni temu miałem ostrą biegunkę, 7-8 razy w WC, aż do 5 nad ranem. Wczoraj zrobiłem sobie głodówkę i nie było stolca. Dziś rano normalny stolec, potem zjadłem krem pomidorowy i znów biegunka, ale mało obfita. Stolec jest zielony i bardzo wodnista. Brak bólów brzucha. Ostatnio nie zmieniałem diety, ALE: przyjmowałem leki na przeziębienie (febrisan, sudafed), a tydzień wcześniej miałem sporo uroczystości z większą ilością alkoholu (4 w tygodniu). Boli mnie też głowa. Czy to poważne i jak ulżyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana biegunka najpewniej jest wynikiem infekcji przewodu pokarmowego. Towarzyszący ból głowy to natomiast następstwo tej infekcji. Przede wszystkim proszę zatem dużo pić, by się nie odwodnić. Proszę także postarać się wdrożyć dietę lekkostrawną. Gdyby objawy nie ustępowały, proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.