Ostra zgaga, ucisk w gardle i chrypka

Zaczęło się w ten sposób iż miałem zgagę ostrą. Stosowałem emanere 20mg. W trakcie brania było ok ale "Po" już nie. Zgaga wróciła. Męczyłem się z nią sam: Ranigastem. Nie pomagały nawet 2 tabl. Zaczęły się problemy z tym że zwężył mi się przełyk(ucisk w gardle), a zgagi nie odczuwałem, natomiast doznałem dziwnej chrypki która trwa do dziś. Robioną miałem gastroskopię. Byłem wiele razy u laryngologa i rodzinnego i twierdzą że jest wszystko ok.. Bad tarczycy robione mialem w kwietniu tego roku. Po tym jak zgaga ustąpiła i zaczęły się problemy z przełykiem, czyli ucisk w gardle, chrypka, to mój język i jama ustna zaczęły się zmieniać. Mój język jest strasznie dziwny. Pod spodem ma ogromne fałdy które nachodzą na zęby. Fałdy są mocno unaczynione czerwone czasami mają jaśniejszą barwę jakby białą. Język natomiast pod spodem gdzie jest wędzidełko ma ogromne fioletowe zyly. To samo widac na bokach jezyka. To samo widac rowniez przy języczku na podniebieniu miekkim jamy ustnej.

W chorobie tej mogą występować zmiany w jamie ustnej, o których Pan pisze. W chorobie refluksowej w gastroskopii widoczne są zmiany ale tylko u około 30% pacjentów.

Zalecałbym konsultację u doświadczonego gastroenterologa.