Ostre bóle między łopatką a kręgosłupem po upadku

Po upadku w autobusie z dużą siłą na plecy i ok. lewej łopatki o podest ok 20 cm wys. a głową o podłogę ostre bóle między łopatką l. a kręgosłupem nasilające się przy kaszlu i kichaniu (wrz13); dzisiaj silne bóle l. barku i ręki, drętwienie palców 1,4,5,ból ok. krzyż,biodro,inne objawy; rtg czynn. kr.szyjn. zmiany c3,c4,c5,c6 asymetryczne(lis13); rez.magn. dyskopatia c5-c6, stenoza,zwyrodnienia(02.14);laser, jonoforeza, magnetronik(04.14), cały czas leki p-wbólowe;JESTEM DENTYSTĄ!!!, CO DALEJ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, Pani dolegliwości mogą wynikać ze zmian obecnych w kręgosłupie. Istotne znaczenie ma rehabilitacja ruchowa, ćwiczenia odpowiednio dobrane i stosowanie doraźnie leków przeciwbólowych. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym celem wyboru właściwej terapii. Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję wizytę u ortopedy. Warto byłoby zrobić rtg klatki piersiowej, zobaczyć czy nie ma złamań. Być może jest to silne stłuczenie, którego objawy mogą się utrzymywać nawet do miesiąca.
Pozdrawiam