Ostre, nieregularne bóle nadbrzusza przy odwodnieniu: jak je leczyć?

Witam. Jestem 21-letnią kobietą. Od kilku lat męczą mnie bardzo ostre, kłujące, długotrwałe bóle nadbrzusza, w okolicach mostka, wysoko. Często towarzyszy temu nieprzyjemny zapach z pępka i wzdęcia. Bóle nie występują regularnie, często po czosnku/cebuli/alkoholu/kawie. Widzę związek z ewentualnym odwodnieniem organizmu (duża ilość kawy, mało wody). Jedyne co mi pomaga, to duża ilość wody - około 5 litrów. Nie mogę nic wtedy jeść, bo ból się zaostrza. Gastroskopię mi odradzono, konsultowałam się z lekarzami, żadnej konkretnej diagnozy nie postawiono. Jak mogę sobie z tym radzić ? Jakie badania zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.
Objawy jakie Pani opisuje składają sie na obraz zgagi. Często jest ona wywoływana przez właśnie takie produkty jak kawa, alkohol, ostre przyprawy. Powoduje to nadmierne wydzielanie kwasu żołądkowego i ból, palenie, pieczenie za mostkiem. Proszę próbować unikać tych potraw. Może Pani też skorzystać z preparatów leczniczych na zgagę dostepnych w aptekach, nie można ich jednak nadużywać.
Pozdrawiam.