Ostre zaburzenia lękowe i fobie społeczne

Witam, mój mąż od pewnego czasu przejawia ostre zburzenia lekowe, poniekąd nawet fobie społeczną. Plus przerwa w pracy i strach przed szukaniem nowej. Nie wiem jak mogę mu pomóc, bo jest za granicą a ja ze względu na prace nie mam możliwości pojechania do niego. Boję się, że może sobie coś zrobić, albo zamknie się w sobie. Proszę o jakieś wskazówki, Pozdrawiam Justyna

Dzień dobry,

Pozostaje udać się do lekarza psychiatry za granicą, a docelowo znaleźć polskojęzycznego psychoterapeutę bądź podjąć leczenie w Polscce.

Witam,
konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry. Polecam również psychoterapię najlepiej poznawczo-behawioralną, która jest skuteczna w tego typu zaburzeniach.
Jeśli bariera językowa uniemożliwia podjęcie terapii, można ją przeprowadzić on-line z psychologiem w Polsce.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl