Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ostre zaburzenie psychotyczne a schizofrenia

witam,chciałam sie dowiedziec jak najwiecej o ostrym zaburzeniu psychotycznym podobnym do schizofrenii,miedzy innymi czy ta choroba nalezy do "przemijających"?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Rozpoznanie ostrych i przemijających zaburzeń psychotycznych to kategoria zaburzeń psychicznych klasyfikowanych na podstawie Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. W tym rozdziale klasyfikowane są zaburzenia, w których występowanie objawów psychotycznych nie przekracza okresu kilku tygodni. Zazwyczaj wystąpienie takich zaburzeń łączy się z silnym stresem, czy innymi czynnikami (na przykład natury somatycznej). Objawy rozwijają się w sposób nagły i dość szybko ustępują ( pod wpływem leczenia lub nawet bez leczenia). Jednak rokowanie w tych zaburzeniach nie jest jednoznaczne, a stan psychiczny danej osoby wymaga ostrożnej obserwacji ( nawet w perspektywie wieloletniej).

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Witam, Koleżanka dała Pani wyczerpującą odpowiedź. Ja chciałabym dodać że jeśli Pani lub bliska Pani osoba ma takie dolegliwości należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza psychiatry, który w oparciu o osobistą konsultację będzie mógł postawić diagnozę i zaordynować leczenie. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy