Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ostre zaburzenie psychotyczne a schizofrenia

witam,chciałam sie dowiedziec jak najwiecej o ostrym zaburzeniu psychotycznym podobnym do schizofrenii,miedzy innymi czy ta choroba nalezy do "przemijających"?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witam Panią,

Rozpoznanie ostrych i przemijających zaburzeń psychotycznych to kategoria zaburzeń psychicznych klasyfikowanych na podstawie Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. W tym rozdziale klasyfikowane są zaburzenia, w których występowanie objawów psychotycznych nie przekracza okresu kilku tygodni. Zazwyczaj wystąpienie takich zaburzeń łączy się z silnym stresem, czy innymi czynnikami (na przykład natury somatycznej). Objawy rozwijają się w sposób nagły i dość szybko ustępują ( pod wpływem leczenia lub nawet bez leczenia). Jednak rokowanie w tych zaburzeniach nie jest jednoznaczne, a stan psychiczny danej osoby wymaga ostrożnej obserwacji ( nawet w perspektywie wieloletniej).

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
umów wizytę 0

Witam,
Koleżanka dała Pani wyczerpującą odpowiedź. Ja chciałabym dodać że jeśli Pani lub bliska Pani osoba ma takie dolegliwości należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza psychiatry, który w oparciu o osobistą konsultację będzie mógł postawić diagnozę i zaordynować leczenie.
Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety