Ostre zapalenie gruczołu krokowego

Mój partner ma 62 lata. Rok temu przeszedł ostre zapalenie gruczołu krokowego, w czasie którego wynik psa z 14,0 ng/ml (grudzień 12) spadł po leczeniu antybiotykami na 2,49 (7marca 13) a po czterech następnych miesiącach wynosił 2,62 (2 lipiec 13). Aktualny wynik (27listopad 13) wzrósł do 4,73. Czy jest powód do niepokoju? Uprzejmie proszę o odpowiedź, pozdrawiam, RCh

Taki wynik PSA nie budzi niepokoju. Nie ma powodu do zmartwień. Oczywiście wynik powinien zinterpretować po bezpośrednim badaniu urolog prowadzący.