Ostre zapalenie oskrzeli u 19-latka

Witam mam 19 lat Wczoraj udałem się do lekarza rodzinnego z powodu kaszlu okazało się ze mam ostre zapalenie oskrzeli na dodatek lekarz rodzinny stwierdził wysokie tętno 110 skierował mnie na pogotowie na badania tam zrobiono mi ekg i rtg usg klatki piersiowej nic sensownego mi nie powiedzieli martwię się czy to wysokie tętno może być spowodowane infekcją? czy choroba serca? Dodam że czuje się dobrze nie odczuwam bólu w klatce piersiowej jak również nie odczuwam szybszego bicia serca

Aleksander Ropielewski

Do czasu wyleczenia infekcji nie ma sensu diagnozować przyspieszonej akcji serca. Jeżeli po wyleczeniu zapalenia oskrzeli wysokie tętno się utrzyma należy skontaktować się z kardiologiem.