Ostre zapalenie ścięgna Achillesa

Witam od marca ciągnie się za mną problem z oboma achilesami a mianowicie ostre zapalenie które nie daje mi chwili spokoju. I moje pytanie brzmi co mógł bym zrobić żeby całkowicie zlikwidować ból słyszałem że metoda bogatopłytkowa jest dość dobra ale czy pomoże na 100 procent i czy warto zakupić wkładki ortopetdyczne choć nie wiem czy mam wadę ale jestem dość aktywny ficzynie

Dzień dobry,

Czy był Pan u lekarza? Czy ścięgno zostało całkowicie zerwane czy tylko naderwane? Czy miał Pan przeprowadzoną długotrwałą fizjoterapię polegającą w pierwszej kolejności na zabiegach fizykalnych a kolejnie na terapii manualnej wykonywanej przez fizjoterapeutę? Obawiam się, że nie. Jedyne co mogę zasugerować to w pierwszej kolejności wizyta u ortopedy a następnie kontakt z fizjoterapeutą. Proces rehabilitacji w tym przypadku jest dość długotrwały więc proszę uzbroić się w cierpliwość. Ważne aby postawić prawidłową diagnozę co się stało a następnie rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.