Ostre zapalenie trzustki a wymioty

Witam, Córka trafiła do szpitala,gdyż 4 razy zwymiotowała i skarżyła się na ból brzucha. W dniu przyjęcia zaczęła także infekcję wirusową(temp.37.4). Amylaza w moczu 2400(przy nomie 321),lipaza 5(norma do 31), Crp: 2(norma 5). Leukocyty 18.Inne wyniki w normie.W usg nie zaobserwowano zmian,brzuch był miękki. Rozpoznano OZT. Stąd moje pytanie.Córka już w poczekalni poczuła się lepiej, nie wymiotowała,jadła,nie bolał ją brzuch. Może ta diagnoza była "nad wyrost" i była to"niestrawność"?

Na podstawie tego opisu, szczególnie bez badania pacjentki,USG czy tomografii komputerowej trudno potwierdzić lub podważyć rozpoznanie. Powinna Pani zasięgnąć opinii doświadczonego gastroenterologa.