Ostre zapalenie trzustki i niewłaściwa dieta

witam! mam takie pytanie odnosnie trzustki. Ponad 2 lata temu mialam ostre zapalenie trzustki, bylo bardzo zle, ale wrocilam do zdrowia. zla dieta, alkohol i wyszlo... pozniej zaszlam w ciaze, wszystko bylo ok, do wczoraj! ostatnio bylam na bakier z dieta i weekend przy piwku chyba pokazal rogi :( mdlilo mnie i bolal mnie brzuch,byl wzdety i pozniej doszedl bol plecow! czy to znowu odzywa sie moja trzustka?? obecnie biegunka sie uspokoila, ale bol plecow zostal. caly czas taki sam. jakie badania

Ten nawrót może mieć znacznie cięższy przebieg niż pierwsze zachorowanie.
Być może Pani ostatnie objawy były też spowodowane zapaleniem trzustki.