Ostre zapalenie trzustki i powiększony brzuch

Mój tato(l.66 z otyłością)-ostre zapalenie trzustki.Od 7dni przebywa w szpitalu pomimo ,że tomograf nic nie wykazał.Po wczorajszym USG wody w jamie brzusznej już nie było.Karmiony jest pozajelitowo od 3 dni.Przed karmieniem pozajelitowym dostał w szpitalu tzw.kleiki.Często śpi i jest słaby.Po dzisiejszej wizycie w szpitalu zauważyłam znacznie powiększony brzuch.Waga od czasu pobytu w szpitalu jest 3kg.wydalanie w normie. Czy powiększony brzuch po tyg.czasu jest normalnym objawem?

Zapalenie trzustki to bardzo poważna choroba i wydzielanie zwiększonej ilości płynu nie jest niczym dziwnym. Proszę nie obawiać się zapytać o to lekarza prowadzącego. Z pewnością starają się pomóc tacie. Nie zmienia to faktu, że sama choroba i jeszcze do tego nadwaga nie pomagają.