Ostroga piętowa a odpowiednie działania

Dzień dobry, Prześwietlenie wykazało ostrogę piętową na lewej stopie, a oprócz lewej zaczyna boleć mnie też prawa. Chciałabym się dowiedzieć, jak temu można zaradzić.

Szanowna Pani, generalnie w grę wchodzi leczenie: zachowawcze -fizykoterapia( laser, ultradźwięki, fala uderzeniowa) połączona z terapia manualną i/lub miejscowe ostrzyknięcie zmiany lekami ; lub operacyjne. O rodzaju terapii powinien zadecydować wspólnie z Panią konsultujący ortopeda po zebraniu wywiadu, zbadaniu Pani i skorelowaniu całości z wynikami badań dodatkowych. Pozdrawiam