Ostroga piętowa u 50-letniej kobiety

mam ostrogę piety pieta jest spuchnieta i boli czy to przejdzie boli mnie już od miesiaca

Ostrogapiętowa jest objawem entezopatii rozcięgna podeszwowego ( czyli przewlekłego stanu zapalnego) w obrebie przyczepu rozciegna podeszwowego do pięty. Etapów leczenia jest kilka.
1)NLPZ + ćwiczenia na rozcięgno podeszwowe + wkłądki do butów pod pięte
2) etap pierwszy + fizykoterapia
3) podanie tzw. blokad w okolice ostrogi piętowej
4) podanie GPS komórekmacierzystych w okolice przyczepu rozcięgna podeszwowego

najleopiej przerwac proces dolegliowsci na etapach najwczesniejszych
w celu ustalenia postępowania prosze przekonsultawac swoje dolegliwosci z lekarzem ortopeda

aby samo to na pewno trudno, na pewno wygodne obuwie, z fizykoterapii najlepsze efekty po fali uderzeniowej, ale jak Pani pisze o obrzeku myślę ze najeffektywniej byłoby zacząć nmanipulacje powięziowe wg Typaldosa, gdyz na guzie pietowym tworzy sie ciągły typ skrecenia powięzi a piekąco-ciagnący ból na podeszwie stopy oraz tylnej powierzchni podudzia jest następstwem triggerbandów