Ostry ból lewej piersi

Witam. Od około dwóch tygodni boli mnie lewa pierś, z początku ból był w miare normalny, miałam pogrubienie na sutku, teraz ból stał się nie do zniesienia. Połowę piersi mam bardzo czerwoną, a okolice sutka sine, w okolicach sutka mam coś twardego i dużego, jakby głaz, no i pierś powiększyła mi się bardzo mocno, jest raz większa niż prawa. Dodam, że mam 27 lat. Co to może być i czy przejdzie, czym to okładać bądź czym smarować? Ból jest bardzo bardzo silny, wręcz piekący. Ciążę wykluczam. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Objawy, jakie Pani opisuje, mogą wskazywać na istnienie w piersi stanu zapalnego - zapalenie piersi, ropień? Proszę koniecznie udać się do lekarza, najlepiej do ginekologa, ale jeżeli nie ma możliwości szybkiej wizyty, można także do lekarza rodzinnego. Być może będzie konieczność zastosowania antybiotykoterapii. Trzeba także poznać przyczynę takiego stanu, ponieważ stany zapalne piersi rzadko występują u kobiet nie będących w ciaży lub nie karmiących piersią.

Pozdrawiam serdecznie