Ostry ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa podczas stania

witam. mam 42l.od jakiegoś czasu najczęściej w takcie spaceru lub dłóższym staniu odczuwam ostry ból w okolicach krzyza promieniujący na brzuch. jest tak silny ze utrudnia zarówno chodzenie jak i oddychanie. dodam ze dawno temu niałem uszkodzone kręgi 11 i 12 lędzwiowe. co moze ni dolegac? dziękuje za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie samego opisu ciężko jest stwierdzić prawdopodobną przyczynę. Proponuję zgłosić się do ortopedy, być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań. Bez bezpośredniego badania nie można określić prawdopodobnej przyczyny.