Ostry ból w piersi - czy udać się do ginekologa?

Od dwóch dni odczuwam ostry ból w jednej piersi przy dotyku. Jestem przed menstruacją i zwykle w tych dniach bolą mnie piersi, co ma miejsce i teraz. Jednak ten ból, który mnie niepokoi, umiejscowiony jest punktowo i jest wyjątkowo silny. Nie wyczuwam tam nietypowych zgrubień. Miałam robione profilaktyczne USG piersi w październiku - niczego nie stwierdzono. Będę wdzięczna za poradę - czy udać się do ginekologa?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Ostry ból w piersi może być wynikiem np. urazu, stłuczenia piersi. Jeżeli jednak uraz nie miał miejsca, bardziej prawdopodobne wydaje się podrażnienie nerwów międzyżebrowych, czyli tzw. nerwoból. Pytanie także, czy ból dotyczy dokładnie tkanki piersi, czy też klatki piersiowej, bo ból w klatce piersiowej może być przejawem problemów z sercem, płucami itp.
Myślę, że powinna pani wybrać się do lekarz rodzinnego, który zbada panią i zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie