Ostry katar i powiększone węzły chłonne oraz ból wątroby po lekach przeciwbólowych

Wczoraj obudziłam się z ostrym katarem i powiekszonymi węzłami chłonnymi. Rano pojechałajm do apteki i kupiłam ibuprom zatoki, o 11:20 wzięłam 2 tabletki, o 15:20 jedną i o 17:30 jeszcze jedną. Objawy choroby minęły, lecz dziś cały dzień zmagam się z bólem wątroby. Czy to ma jakis związek? Czy to mogłoby być coś groźnego? Skutki niepożądane? ?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć. Być może objawy wynikają z zażycia tabletek. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.