Ostry zapach potu

Jak pozbyć się ostrego zapachu potu ?.Dziecko ma 7 lat, ma bardzo intensywny zapach na skórze głowy mimo częstego mycia i codziennej higieny. / .

Witam! Przede wszystkim należy zapewnić dziecku odpowiednią, przewiewną i bawełnianą odzież. Nie wskazana są sztuczne, nieprzepuszczające powietrza tkaniny. Należy używać również łagodnych antyperspirantów. Nadmierne pocenie się może być objawem niektórych chorób (cukrzyca, nadczynność tarczycy i nadnerczy), dlatego oprócz czysto kosmetycznych zabiegów warto udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania krwi.