Osunięcie prezerwatywy a ryzyko ciąży

Dnia 6 października skończył mi się okres, następnie dnia 7, 8, 9 kochałam się z moim chłopakiem zabezpieczającym się prezerwatywą. Zauważyłam jak mu się lekko zsunęła gumka z trzona o 1-3 cm podczas wyciągania go, on ją poprawił. Nie doszło do wytrysku u niego, jednak się martwię że prejakulat mógł się wydostać do wnętrza pochwy. Ostatnio od czwartku 10 października czuję sie senna i mam bardzo dużo śluzu podczas podniecenia się. Martwię się że mogło dojść do zapołodnienia. mój cykl około 22dni
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży jest w wyżej opisanej sytuacji bardzo niewielkie.
Dla pewności powinna Pani wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli się ona nie pojawi.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę obiektywnie mówiąc wykluczyć ciąży, nie mniej jednak szansa na zapłodnienie jest znikoma.