Osunięta prezerwatywa- czy mogło dojść do wpadki?

Witam.
Wczoraj doszło do stosunku płciowego i doszedłem "w niej", oczywiście miałem na sobie prezerwatywę, lecz po wytrysku uprawialiśmy seks jeszcze około minuty, aż do opuszczenia wzwodu. W stanie pół-wzwodu obślizgnęła się nam prezerwatywa i doszło do kilku ruchów bez niej (tudzież na tym półwzwodzie).
Czy w tym przypadku mogło dojść do wpadki?
Proszę o pomoc. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Drogi Użytkowniku!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia ryzyko zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Prawdopodobieństwo ciąży pomimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla.
Proponuję poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.
http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1
Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl