Otarcie, guz i ból przy chodzeniu po uderzeniu kolanem w ławkę

witam. dzis przypadkowo uderzylam mocno kolanem w lawke, dokladniej pod kolanem. jest otarcie, guz-wybrzuszenie i duzy bol przy chodzeniu, nie moge tez za bardzo zginac kolana, ani zmieniac rotacje. chcialabym sie zapytac, czy to zwykle stluczenie moze byc, i wystarczy przylozenie lodu albo ibuprofen zel, czy powinnam zglosic sie do lekarza. dziekuje

Witam,
możliwe że powstał krwiak pourazowy - zalecane jest leczenie doraźne: żel z heparyną, żel przeciwbólowy+przeciwzapalny z diklofenakiem, doustne leki przeciwzapalne; chłodzenie i odciążanie kończyny
Jeżeli dolegliwości nie zmniejszą się w ciągu 2-3 dni lub nasilą się - wskazana wizyta na SOR urazowym.