Otarcie u dziecka po urodzeniu

Witam serdecznie! Mój synek urodził się z otarciem na głowie, tak mówili w szpitalu. Piotr przyszedł na świat dwa tygodnie temu przez cesarskie cięcie. Dostał 10 punktów. Jednak na główce na samym czubku w linii wzdłuż głowy ma tak jakby otarcia, przygniecenia. Dodam, że urodziłam po terminie a w dniu porodu pewna Pani doktor po wykonaniu usg powiedziała że mam małowodzie. Cała ciążę chodziłam do lekarza ginekologa i nigdy nie mówił, że mam mało wód płodowych. Czybędą rosłymu wtym miejscuWłosY

Małgorzata Panek

Zniekształcenie główki dziecka może wynikać z małowodzia podczas ciąży. Trudno w tym wieku ocenić, czy i jak będą rosły dziecku włosy.
Proszę zwrócić na to uwagę pediatrze podczas wizyt kontrolnych. On oceni te zmiany.
Pozdrawiam