Otrzymanie tabletki Escapelle od ginekologa na wizycie

Witam.Współżyłam ze swoim facetem.w prezerwatywie.Do wytrysku doszło na zewnątrz,część wyleciała poza prezerwatywę na pośladki, nogę i pewnie na moje narządy. To był 6 dzień cyklu, a cały cykl trwa ok. 28 dni. Domyślam się, że ryzyko ciąży jest małe, lecz udałam się do ginekologa, który powiedział, że ryzyko ciąży to jakieś 0,5%, ale podał mi tabletkę escapelle bezpośrednio na wizycie. zastanawia mnie fakt czy gineolodzy tak robią, bo skąd mam wiedzieć co mi dał? Fakt, opakowanie mi pokazał.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży rzeczywiście było bardzo niskie, aczkolwiek istniało. Zażycie Escapelle było właściwym postępowaniem, jeśli nie chce Pani zajść w ciążę. Nie ma powodów do niepokoju.