Otwarta rana po zdjęciu szwów

Mieszkam w Holandii .23dni temu mialam szyta noge(udo.obok,M-SMUKLY)kiedy sciagli szwy okazalo sie ze kawalek skory sie nie zregenerowalo I musieli skalpelem wyciac.Obecnie 13sty Dzien mam w nodze dziure dosc gleboka,o szerokosci ok3cm.kaza mi wkladac w dziure opatrunek ktory zabija bakterie I tyle.wydaje mi sie ze ten sposob leczenia otwartej rany gdzie brakuje kawalek skory nie jest normalny. Przeciez to sie nie zejdzie! Jak leje Po tym woda utl. Nawet nie szczypie a to mnie martwi.pozdrawiam

Witam. Z opisu dedukuję iż fragment skóry uległ martwicy w przebiegu infekcji?. Rana musi oczyścić się z martwych tkanek, a następnie jeśli nie będzie infekcji można ją wtórne zeszyć. Jeśli po oczyszczeniu rana nie zostanie zeszyta to zagoi się przez ziarninowanie oraz naskórkowanie od brzegów - niestety w takiej sytuacji z pozostawieniem większej blizny.

Internetowo trudno poradzić, ale takie rany jak opisywana przez Pania bez interwencji chirurgicznej długo się goją, proponuję pokazać rane chirurgowi, ze świadomościa że gojenie potrwa kilka tygodni