Otyłość a anemia i zespół policystycznych jajników

Witam. Mam ogromny problem. Jestem osobą otyłą gdyż przy wzroście 168cm ważę 76 kg. Bardzo mi to przeszkadza, lecz nie potrafię schudnąć. Bardzo uciążliwa jest dla mnie moja anemia i zespół policystycznych jajników. Lekarz powiedział mi, że dopóki nie będę miała kompletu badań, i nie dopasuje sobie tabletek nie mam szans dojść do chociażby tych 65 kg. Czy to jest możliwe?
ponad rok temu

Witam,
zespół policystycznych jajników oraz anemia to choroby, które można wspomóc dietoterapią. Komplet badań zdecydowanie pomoże również dietetykowi by ustalić postępowanie dietetyczne. W przypadku PCOS wprowadza się dietę o niskim indeksie glikemicznym, anemia wymaga większej podaży żelaza składników wspomagających jego wchłanianie. Oczywiście możliwe jest osiągnięcie przez Panią wymarzonej masy ciała, jednakże zdecydowanie warto prowadzić dojście do niej pod opieką dietetyka.
pozdrawiam