Otyłość a depresja

mam 22 lata 150kg i wielka depresje nic mi sie nie chce ze zlosci jem siedze na luzku w nocy placze i jem nie wiem co robic diety koktajle odchudzajace wszystko nie pomaga nawet 3 tygodniowy turnus odchudzajacy i nic 2 kg wiecej i co mam roic prosze pomozcie moze zmniejszenie zoladka???

Witam,

Rozumiem negatywne uczucia towarzyszące nadmiernej masie ciała.
Niestety wśród informacji, które otrzymałam, nie ma wzmianki o wzroście i płci (stąd nie do końca wiem jak mam się zwracać).

Na pewno masa 150 kg może wiązać się z wieloma negatywnymi skutkami zdrowotnymi, stąd można w tym przypadku rozważać operację bariatryczną.

Skuteczność takich operacji jest bardzo duża (większa niż zachowawczych metod leczenia otyłości), jednak chciałam przestrzec przed tym, że:

-niektóre operacje są nieodwracalne,
-inne wiążą się z nieprzyjemnymi skutkami (uporczywymi tłuszczowymi biegunkami, niedoborami niektórych składników odżywczych np. witaminy B12, czy częstymi wymiotami). Zmianie ulega wtedy także dieta - zjadane porcje podlegają zazwyczaj znacznym ograniczeniom.

Chciałam zapytać jaki tryb życia Panią/Pana charakteryzuje?
Czy jest Pan/Pani czynna zawodowo/uczy się?
Z czego wynikały wcześniejsze niepowodzenia w odchudzaniu?
Czy wykluczono nadmierną masę ciała na tle jakichś zaburzeń hormonalnych?
Czy zawsze była Pani/Pan osobą borykającą się z nadwagą?
Czy w związku z depresją udała się Pani/Pan do specjalisty?
Bardzo proszę o odpowiedź na te pytania.

Pozdrawiam ciepło życząc poprawy nastroju i wierząc, że uda się przywrócić Pani/Panu radość z życia :)