Otyłość a nietolerancja insuliny

Witam! Mam 32lata i ważę 115kg,stwierdzoną nie tolerancję insuliny i SM.Od dzieciństwa zmagam się z otyłością.Obecnie biorę sofrin 750 ale to nie pomaga.od kilku miesięcy znowu jestem na diecie 1200 -1300kcl.Od 15 lat nie jem miesa,ale jem jaja i nabiał.Staram sie odżywiać jak najbardziej naturalnie,nie jem cukru i tłuszczy typu margaryna czy masło.Niestety od sześciu lat poruszam sie na wózku więc moja aktywność jest ograniczona.co mam jeszcze zrobić,żeby schudnąć ? waga stoi.
32 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aktywność ruchowa i uprawianie sportu są nie tylko skuteczną formą rehabilitacji osób nie w pełni sprawnych, ale również dowodem na to, że „niepełnosprawność jest pojęciem względnym”, a poprzez uprawianie sportu osoby z różnymi dysfunkcjami mogą uzyskać życiową niezależność. Przytoczę tu link do artykułu o właśnie takiej tematyce.
http://www.konektia.pl/artykuly/328-sport-dla-osob-niepelnosprawnych