Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otyłość a nietolerancja insuliny

Witam! Mam 32lata i ważę 115kg,stwierdzoną nie tolerancję insuliny i SM.Od dzieciństwa zmagam się z otyłością.Obecnie biorę sofrin 750 ale to nie pomaga.od kilku miesięcy znowu jestem na diecie 1200 -1300kcl.Od 15 lat nie jem miesa,ale jem jaja i nabiał.Staram sie odżywiać jak najbardziej naturalnie,nie jem cukru i tłuszczy typu margaryna czy masło.Niestety od sześciu lat poruszam sie na wózku więc moja aktywność jest ograniczona.co mam jeszcze zrobić,żeby schudnąć ? waga stoi.
32 LAT ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Aktywność ruchowa i uprawianie sportu są nie tylko skuteczną formą rehabilitacji osób nie w pełni sprawnych, ale również dowodem na to, że „niepełnosprawność jest pojęciem względnym”, a poprzez uprawianie sportu osoby z różnymi dysfunkcjami mogą uzyskać życiową niezależność. Przytoczę tu link do artykułu o właśnie takiej tematyce. http://www.konektia.pl/artykuly/328-sport-dla-osob-niepelnosprawnych

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy