Otyłość a operacja endoprotezy kolana

Witam.Jedni lekarze mówią ze otyłość,nie jest,przeciwskazaniem do operacji endoprotezy kolana,inni znów ze nie zrobią jej.Pytam się to co mam zrobić,jak nie mogę ćwiczyć,bo ból jest okropny biodra,i kolana,jedynie stosuje dietę marne efekty,tylko 5 kg schudlam bo nie mogę z bólu się ruszac a muszę mieć endoproteze bo mam poważne zniszczeńia w kolanie,które postępują,i biodra też.proszę o pomoc,czy endoproteza mi pomoże wrócić do sprawnosci i schudniecia

Witam. Wydaje się, że w tym przypadku endoproteza umożliwi stopniowy powrót do dawnej sprawności i normalizację wagi. Warunkiem powodzenia takiego zabiegu jest jednak utrata wagi po wszczepieniu endoprotezy.