Kobieta

Witam! Mam niemały problem. Mam prawie 18 lat, 162 cm wzrostu i ważę 64 kg :(  Mój największy problem to brzuch. Jest on naprawdę duży. Nie raz słyszałam pytanie: ''a Ty jesteś w ciąży?''. Jest to przykre, że nie umiem sobie odmówić fast foodów. Obiecałam sobie, że od dziś nie będę ich jeść. Problem mam też z napojami, bo ja bardzo nie lubię zwykłej wody. Można jakieś soki rozcieńczać w wodzie, aby ona miała jakiś smak? Niedługo wakacje, które mam spędzić z ukochanym, a chciałabym jakoś wyglądać na plaży. Pomóżcie mi, proszę.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,

Tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha jest dość trudna do pokonania. Właściwym rozwiązaniem będą ćwiczenia na tę partię ciała. Należy ćwiczyć minimum 40 minut, 3 razy w tygodniu, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych, a po kilkunastu minutach przejść do ćwiczeń aerobowych, wykonywanych przez co najmniej 30 minut.

Polecam następujące ćwiczenia:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-miesnie-brzucha-rotacja-z-pilka-lekarska
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-pilates-sidekick
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-pilates-one-leg-stretch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesnie-brzucha-z-wykorzystaniem-przyrzadu
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesien-prosty-brzucha

Pamiętaj też o prawidłowym odżywianiu, tylko łącząc wysiłek fizyczny i zdrowe żywienie uzyskasz pożądany efekt. Jeśli nie lubisz wody możesz łączyć ją z sokami w proporcji 1:1, jednak nie częściej niż 2 szklanki dziennie. Możesz pić herbatę białą, czerwoną, owocowe czy zieloną. Warto zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Odchudzanie – Moda na odchudzanie pojawia się z nadejściem każdej wiosny. Przed latem rośnie bowiem liczba osób, którym marzy się szczuplejsza sylwetka. Zastosowanie zasad zdrowego odchudzania pozwala na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, a także na nauczenie się prawidłowych nawyków żywieniowych, dzięki którym po zakończonej kuracji nie grozi efekt jo-jo.
  • Zasady zdrowego odchudzania – Zasady zdrowego odchudzania warto mieć w małym paluszku przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety odchudzającej. Odchudzanie wydaje się tematem dobrze znanym, zwłaszcza kobietom, ale mimo to wiele osób popełnia podstawowe błędy. Jeśli chcesz schudnąć - pamiętaj, że twoje ciało zasługuje na dobre traktowanie.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach