Otyłość brzuszna u 10-latka

Witam,moj Syn ma 10 lat 156 cm wzrostu i wazy 46kg,nie jest gruby,ale ma widoczny,za duzy brzuch...Nie wiem jak mu pomoc ?nie zajada sie slodyczami ani fast foodami a jednak..co robic?

Witam,
biorąc pod uwagę parametry jakie podała Pani syn mieści się w szerokiej normie centylowej dla chłopców w jego wieku jeśli chodzi o BMI [Body Mass Indeks]. Najczęstszą przyczyną otyłości brzusznej jest nadmiar słodyczy oraz słodkich napojów w diecie dziecka. Ponieważ pisze Pani, że nie dotyczy ten problem przypadku Pani syna proponuję dla pełnej weryfikacji spisać co najmniej 3 dniowy jadłospis i udanie się z takowym do specjalisty dietetyka na wizytę, podczas której wskaże on ewentualne możliwe przyczyny.

pozdrawiam
Magdalena Kubik

Witam!
Proszę dziecku do diety wprowadzić pieczywo pełnoziarniste,chude mięsa, ryby, warzywa gotowane, surówki, płatki owsiane, chude białe sery.