Otyłość brzuszna u 43-latka

Mam 43 lata, 181cm wzrostu i ważę 96kg. Moim problemem jest tzw. otyłość brzuszna. Postanowiłem się z nią rozprawić, zacząłem ćwiczyć, ograniczać tłuszcze i kalorie. Jakie substancje mogą mi pomoc w osiągnięciu celu? Na rynku jest wiele preparatów. Czy L-karnityna jest warta uwagi? Czy można ćwiczyć 7 dni w tygodniu czy może konieczne jest robienie przerw i czy pas neoprenowy warto zakładać na czas ćwiczeń? Czy są jakieś przeciwskazania do jego używania? Dziękuję i pozdrawiam, Adam.

Witam serdecznie,
Myślę, że przy odpowiedniej aktywności fizycznej i diecie, wspomagacze typu L-karnityna nie będą potrzebne. Ponadto pragnę zaznaczyć, że nasz organizm syntezuje ją samą, więc nie ma konieczności jej suplementacji. Przede wszystkim wytrwałość, cierpliwość i zmiana na zawsze zwyczajów żywieniowych pomogą Panu utracić zbędne kilogramy. Co do pasa neoprenowego, można go zakładać i na czas ćwiczeń, jak i gdy nie ćwiczymy.
Co do ćwiczeń, to jedne dzień przerwy, a najlepiej dwa byłyby konieczne. Warto pamiętać o tym , że nasze ciało musi mieć czas na regenerację. Nie warto się przeforsowywać, bo nasze mięśnie, stawy tylko na tym ucierpią.
Co do diety musi być ona odpowiednio zbilansowana. Zawierać odpowiednią dla Pana aktywności fizycznej białka, węglowodanów u tłuszczu oraz witamin i składników mineralnych. W tym celu zalecam udanie się do dietetyka, który pomoże ułożyć odpowiedni program żywieniowy, dostosowany do Pana ćwiczeń.
Pozdrawiam,

www.mazgaj.dobrydietetyk.pl