Otyłość i nietrzymanie moczu - do kogo mam się udać?

W dodatku mam nadwagę 178 cm i 108,95 kg. Próbuję różnych sposobów i nie mogę schudnąć. Jeszcze te problemy z moczem... Dostawałam sterydy w kręgosłup. Po porodzie dokładnie minął rok. Nie schudłam nic, z tego względu, iż po 6 tygodniach po porodzie dostałam sterydy w kręgosłup i lekarz podejrzewa u mnie sztuczną chorobę cushinga. Czekam od lipca ubiegłego roku na wiadomości ze szpitala, ale ani widu ani słychu... 0 odpowiedzi. Bóle przy oddawaniu moczu same minęły, lecz jak mnie chwyci sikanie, jeżeli nie polecę od razu to nie mogę wstrzymać, samo leci, nie można tego powstrzymać. Podejrzewam, że jest jakiś powód tego wszystkiego, lecz nikt nie potrafi mi powiedzieć do jakiego lekarza się udać, żeby stwierdził co jest. Mój lekarz rodzinny mi nie odpowie na to pytanie, bo nie wie sam. A więc do kogo mam się udać, kto mi może pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Z Pani opisu podejrzewam problem z utrzymaniem moczu. Sytuacja taka może występować u kobiet po porodzie.

Uważam, że powinna Pani udać się do urologa.

Jeżeli chodzi o nadwagę to faktycznie po podaniu sterydów, często występuje przyrost wagi. Myślę, że warto byłoby również udać się endokrynologa, by zbadać poziom hormonów i w razie potrzeby zastosować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam!