Owalny, hypoechogenny guzek w USG

Witam, ostatnio miałam robione USG szyi w wyniku lekarz napisał mi takie oto zdania: "Objętość tarczycy -7,4ml - 46% tarczycy prawidłowej. Tarczyca o wymiarach: -prawy płat 37x15x16mm -lewy płat 39x12x13mm -cieśń tarczycy gr.4mm W lewym płacie tarczycy widoczny jest owalny, hypoechogenny guzek o wymiarach 12x6x7mm." I tutaj pojawia się moje pytanie co do tej objętości tarczycy i tych 46% tarczycy prawidłowej czy tak powinno być oraz ten guzek co to może być.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i wykonanie biopsji. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.