Owalny siniak podobny do ukąszenia kleszcza

Podczas wakajnego pobytu na helu czyłem się płwać an kitesurfingu po powrocie zawuazylem zmiane na skorze w okolicy lydki i nie wiem czy jest to obrzek po ukaszeniu kleszcza bo nie wyglada jak tzw. podrecznikowy czyli ukucie a wokol niego pierscienie czy jest to po prostu siniak po probach wejscia na deske i uderzania krawedzia w to miejsce. Czytalem na ten temat, ale ciezko jednoznacznie stwierdzic czy jest to owalny w ksztalcie podkowy siniak czy moze ukaszenie kleszcza ktory wczesniej uciekl

Lek. Tomasz Budlewski

aby moc się wypowiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. proszę koniecznie udac się dolekarza rodzinnego.