Owłosienie na brodzie i górnej wardze oraz problem ze schudnięciem a podwyższony androstendion

Witam! jestem 41-o letnia kobietą. Mam podwyższony androstendion 4,55 (norma do 3,89), testosteron w górnej granicy i moje pytanie brzmi czy możliwe, że przez to rośnie mi owłosienie na brodzie i górnej wardze?i nie mogę schudnąć. Cały czas waga wzrasta chociaż bardzo mało jem. Proszę o radę! J.W

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym udanie sie do lekarza endokrynologa celem pogłębienia diagnostyki i wykonania dodatkowych badan hormonalnych. Pozdrawiam