Owłosienie na ciele, uderzenia gorąca a możliwe dolegliwości

dzien dobry czy umiala by pani mi pomoc poniewaz ciagle poce sie w kazdej sytuacji mam uderzenia goraca jestem chuda waze tylko 48 i do tego owlosienie na calym ciele zaden lekarz nie umie mi pomoc bo wyniki wychodza dobre z pobierania krwi a mnie to tak meczy juz :(

Dzień dobry,

Koniecznie trzeba określić przyczyny nadmiernego owłosienia. Proszę udać się do endokrynologa, który zleci badania hormonalne, dzięki czemu będzie można ustalić przyczynę i rozpocząć odpowiednie leczenie. Biorąc pod uwagę zgłaszane przez Panią objawy warto również zbadać hormony tarczycy pod kątem jej nadczynności - powinna Pani przesiewowo oznaczyć przynajmniej TSH we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz