Owłosienie na twarzy a zaburzenia hormonalne

Poniżej nasady nosa, na wysokości oczu wyrasta mi regularnie jeden cieciutki włos.Ostatnio jak go dostrzegłam mial 4 cm długości. Czy może to świadczyc o jakimś zaburzeniu? Nad ustami w gąszczu włosków mam pojedyncze egzemplarze dochodzące do 1-1,5 cm długości.Obecnie mam 65 lat życia, jestem 20 lat po raku tarczycy, noszę okulary do czytania 4,5 dioptri, do dali 2,5 dioptri.Zainspirował mnie artykuł na temat owłosienia nóg. Z góry dziekuję za odpowiedź.

Aby odpowiedzieć na pytanie czy takie nietypowe owłosienie ma coś wspólnego z zaburzeniami endokrynologicznymi wystarczające powinno być określenie poziomu testosteronu we krwi. Podwyższenie jego poziomu może wywoływać hirsutyzm. Trzeba wiedzieć jednak, że pojedynczy włos w atypowym miejscu na pewno nie ma nic wspólnego z zaburzeniami hormonalnymi.