Owrzodzenia na języku u 2,5-latka

Witam, Zauważyłam u 2.5letniego syna lekkie owrzodzenia na języku oraz chyba stłuczone górne dziąsło (3dni temu uderzyl niestety o ławę buzią, tuż pod nosem lekko rozciął skórę i to dziąsło prawdopodobnie jest wynikiem tego uderzenia).Syn nie chce jeść, a podczas mycia zębów pojawia się krew. Czy mogę mu jakoś pomóc, smarować ten jezyk i dziąsło czymś?

Witam,
po urazie ( jeśli nie skończyło się tylko na płaczu) powinna Pani udać się z synem do stomatologa ( i to jak najszybciej - po urazie każdy przyjmie panią z dzieckiem szybko) - aby sprawdził czy wszystko ok. Jeśli dziecko nie chce jest być może uraz był na tyle silny, że zęby obumierają (?), równie dobrze może to być tylko stłuczenie - ale lekarz powinien to obejrzeć i jeśli dziecko cierpi pomóc mu.