Owrzodzenia prawego podudzia u 86-latki

Witam. Problem dotyczy mojej 86-letniej babci. Od roku zmaga sie ona z owrzodzeniem prawego podudzia, które nie chce sie zagoić. W ostatnim czasie jej stan uległ pogorszeniu, bo oprócz wspomnianego owrzodzenia, babcia nie może stawać na nogę, wyprostować jej, odczuwa ból. W tylniej części kolana, w zgięciu podkolanowym zauważyłam spore zgrubienie, które jest w dotyku miękkie i bolesne. Babcia twierdzi że pojawiło sie wczoraj. O czym to moze świadczyć?

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy babcia ma cukrzycę? Ona często utrudnia gojenie się ran/ owrzodzeń. Wskazana kontrola u lekarza rodzinnego być może chirurga . Zmiana pod kolanem może być torbiela.
Pozdrawiam