Owrzodzenie żylakowe i stany zapalne

choruje na owrzodzenie żylakowe.mam dwie rany z ubiegłego roku po pijawkach.są zaklejone nie siączą się ale wokoł nich widać stan zapalny czym przyłożyć aby zlikwidować stan zapalny najlepiej domowym sposobem maści nie pomagają

Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Owrzodzenia muszą być zanalizowane przez chirurga, być może trzeba będzie wykonać posiew i dopiero wtedy zadecyduje o stosowaniu odpowiednich środków. Jest mase nowoczesnych środków i opatrunków, które musi dopasować chirurg do sytuacji klinicznej.