Owsica pomimo higieny

Kolejny już raz złapałam owsiki pomimo faktu że bardzo restrykcyjnie dbam o higienę mycie owocow itp, niestety leki chyba też już mi nie pomagają. Lekarz zapisał mi po jednej tabletce przez trzy dni zentel oraz powtórną dawkę za dwa i za cztery tygodnie. Wczoraj wzięłam już ostatnią tabletkę i czuję, że jeszcze mi nie pomogły czy mogę wziąć dziś czwartą dawkę a w poniedziałek pojechać do lekarza po powtórną receptę?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Owsica jest chorobą trudną do wyleczenia. Należy pamiętać o tym, że przeleczona musi zostać cała rodzina w tym samym czasie, mieszkanie musi zostać dokładnie wysprzątane, bielizna, pościel i ubrania wyprane i wyprasowane.
Pozdrawiam