Owulacja i brak okresu a staranie o dziecko

Staramy się z mężem o dziecko. Biorę Duphaston od 18 do 25 dc na wyregulowanie cykli, które ostatnio trwają 27 dni. W tym cyklu była owulacja potwierdzona na USG, a okres spóźnia mi się już tydzień. W 30 dc robiłam test bHCG (jakościowy) i wyszedł ujemny. Dlaczego zatem okres się spóźnia? Czy możliwe jest żeby okres gdzieś "zaginął", mimo, że owulacja była? Jakie mogą być inne przyczyny opóźnionego okresu? Czy możliwe, że test był wykonany za wcześnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! W takim wypadku proponowałabym powtórzenia badania beta-HCG. Być może badanie było wykonane za wcześnie.