Owulacja po trzech miesiącach stosowania tabletek Microgynon

Witam. stosowalam microgynon 3 miesiace. Kiedy mniej wiecej mozna spodziewac sie owulacji? wiem,ze to trudno okreslic,ale tak w przyblizeniu?:)

Tomasz Pielak

Witam serdecznie. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. U niektórych kobiet owulacja wraca już w pierwszym miesiącu od zaprzestania stosowania, u innych trwa to trochę dłużej. Po odstawieniu tabletek cykl może być przez jakiś czas nieregularny. Proszę być cierpliwym, a w przypadku przedłużającego się braku owulacji, wskazana jest wizyta u specjalisty-ginekologa. Pozdrawiam.